Jeg prøver og vise at [tex]\frac{1}{T}=\left(\frac{1}{a}+\frac{1}{a}+\frac{1}{a}+\frac{1}{a}\right) \Rightarrow T =\frac{a}{4}[/tex]
Dette er jeg ganske sikker på stemmer, men leter etter en generell måte og skrive dette på
Har kommet til dette
[tex]n = \frac{1}{a} \\ T = \left(n+n+n+...n\right)^{-1}[/tex]
parallell motstander
Moderators: Aleks855, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa, DennisChristensen, Emilga
Hva det hva ett lite eksempel av det jeg prøvde og få til, det jeg vil prøve og vise er at vis en har n antall motstander i paradell som har samme strørelse. Er den total ressistasen det samme som dimensjonen av den ene delt på antall motstander..
Slik?gabel wrote:Hva det hva ett lite eksempel av det jeg prøvde og få til, det jeg vil prøve og vise er at vis en har n antall motstander i paradell som har samme strørelse. Er den total ressistasen det samme som dimensjonen av den ene delt på antall motstander..
[tex]{1 \over T}=\left({1 \over R} + {1 \over R} +...+ {1 \over R} \right)[/tex]
[tex]{1 \over T}={n \over R}[/tex]
Kryssmultipliserer:
[tex]1 \cdot R = n \cdot T[/tex]
[tex]T = {R \over n}[/tex]
Glimrende, den skal studeresettam wrote:Slik?gabel wrote:Hva det hva ett lite eksempel av det jeg prøvde og få til, det jeg vil prøve og vise er at vis en har n antall motstander i paradell som har samme strørelse. Er den total ressistasen det samme som dimensjonen av den ene delt på antall motstander..
[tex]{1 \over T}=\left({1 \over R} + {1 \over R} +...+ {1 \over R} \right)[/tex]
[tex]{1 \over T}={n \over R}[/tex]
Kryssmultipliserer:
[tex]1 \cdot R = n \cdot T[/tex]
[tex]T = {R \over n}[/tex]
