Her kan du stille spørsmål vedrørende problemer og oppgaver i matematikk for videregående skole og oppover på høyskolenivå. Alle som føler trangen er velkommen til å svare.
Skolemusikken skal arrangere gjenforeningsfest.
Det koster 1200 kr å leie lokalet og komiteen regner med å kjøpe inn duker og pynt for 450 kr. Maten koster 150 kr per person.
Hva blir prisen per person hvis 20 melder seg på festen?
skjønner ikke helt hvordan man skal tenke her.. (svaret blir 232 kr )
Neida, stemmer nok dette..
Det står jo allerede at hver gjest må betale ihvertfall 150kr.
Itillegg blir de enda å dele på de andre utgiftene, som blir 1200+450 = 1650kr.
[tex]{1650\over20}+150=232,5[/tex]