Utdanningsprogram

Her kan du stille spørsmål vedrørende problemer og oppgaver i matematikk for videregående skole og oppover på høyskolenivå. Alle som føler trangen er velkommen til å svare.

Moderators: Aleks855, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa, DennisChristensen, Emilga

Post Reply
Warda
Cauchy
Cauchy
Posts: 204
Joined: 26/04-2006 20:13

Hvis jeg velger realgfag i VG2, hvilke programfag er det jeg kan så velge i vg3 ?
andhou
Cantor
Cantor
Posts: 128
Joined: 12/03-2007 23:16

de "samme" fagene, bare andre kurs som bygger videre på det du lærte i VG2 hvis du forstår.... R1 i VG2 og R2 i VG3 feks
Genius-Boy
Cauchy
Cauchy
Posts: 242
Joined: 31/01-2006 20:06
Location: Oslo

Husk at du må fortsette med to av fagene fra samme fprogramområde. I tilfellet du velger realfag, så må du fortsette med to av fagene fra VG2 i VG3. Om du velger R1 fra programområdet for samfunnsfag og språk(som ikke er lurt!), så kan du kutte bort R-matten i tredje. Men husk at R1 og Fysikk 1 har mye til felles med tanke på utregninger osv., og det er derfor ikke lurt å velge fysikk hvis du ikke velger R1 :wink:
"The essence of mathematics is not to make simple things complicated, but to make complicated things simple."
Post Reply