Her kan du stille spørsmål vedrørende problemer og oppgaver i matematikk for videregående skole og oppover på høyskolenivå. Alle som føler trangen er velkommen til å svare.
En videregående skole har en varmdrikkeautomat for te og kaffe. En kopp te koster 6 kr, og en kopp kaffe koster 8 kr. En dag var det solgt til alt 58 kopper te og kaffe, og det var akkurat 400 kroner på automaten. Hvor mange kopper te og hvor mange kopper kaffe var det solgt den dagen?