1P 2021 vår LK20 eksempel LØSNING 2: Forskjell mellom sideversjoner
Fra Matematikk.net
Ingen redigeringsforklaring |
|||
Linje 9: | Linje 9: | ||
==Oppgave 1== | ==Oppgave 1== | ||
300 g koster 39kr. Ett gram koster 39 kr. : 300 = 0,13kr. 1000 gram koster da 0,13 gange 1000 som er 130 kr. | |||
==Oppgave 2== | ==Oppgave 2== |
Sideversjonen fra 4. des. 2021 kl. 04:37
Oppgave 1
300 g koster 39kr. Ett gram koster 39 kr. : 300 = 0,13kr. 1000 gram koster da 0,13 gange 1000 som er 130 kr.