ligning
Posted: 17/02-2016 20:16
Hei dere, jeg trenger virkelig hjelp med denne oppgaven:
I en Kantine koster en Yoghurt 9 kr og en jus 8 kr.
I løpet av en måned kjøper Henrik dobbelt så mange yoghurt som jus.
Han brukte tilsammen 156 kroner denne måneden.
Regn ut hvor mange yoghurt og jus Henrik kjøper denne måneden.
Kan dere hvise hvordan dere regner ut? Får virkelig ikke til denne her!
I en Kantine koster en Yoghurt 9 kr og en jus 8 kr.
I løpet av en måned kjøper Henrik dobbelt så mange yoghurt som jus.
Han brukte tilsammen 156 kroner denne måneden.
Regn ut hvor mange yoghurt og jus Henrik kjøper denne måneden.
Kan dere hvise hvordan dere regner ut? Får virkelig ikke til denne her!