Page 1 of 1

Eksamens- og prøveforberedelser!

Posted: 03/05-2010 18:37
by Kukaka
Hehe, nå starter (har startet?) snart eksamenstiden, og selv har jeg eksamen i X allerede på onsdag! Falt dermed for fristelsen til å opprette en tråd om eksamens- (eller prøve) forberedelser! Hva gjør du for å forberede deg best mulig til eksamner og prøver, og hva fokuserer du på under selve prøven\eksamen?

Personlig går jeg gjennom ting jeg vet jeg ikke har lært meg enda rundt en uke i forveien, og blar gjennom boka kvelden før for å sikre meg at jeg kan\husker alt! JEg passer også på å IKKE legge meg tidlig kvelden før, da jeg uten dette fokuserer på hvordan jeg skal fokusere på matematikk, i stedet for å fokusere på matematikk!

Hehe, kanskje ikke helt optimalt (noe jeg og har fått merke v/flere anledninger), men det går som oftest bra til slutt!

Så! Hva med deg? :D

Posted: 03/05-2010 18:50
by Nebuchadnezzar
Øve i forveien

1. Slappe av kvelden før

2. Slappe av før prøven

3. Ta med seg nedfryst vann, og en sjokoladebit + frukt og mat

4. Avsette god plass til hver oppgave (1 side per oppgave
1 side / halv side per graf )

5. Ikke kladde men føre sakte og pent

6. Regne hele prøven på nytt

7. Slappe av spise

8. Regne på nytt

9. Holde rede på tiden

Selve øvingen er lett

1. Gjøre oppgaver
2. Får man ikke til 1 sjekker man i boken
3. Prøver på oppgaven igjen
4. Sjekke Internett / youtube / wolfram alpha
5. prøve på oppgaven
6. Spørre her

Gjenta 1-6 for maksimal win på en prøve.

Posted: 03/05-2010 18:54
by espen180
^ Det der burde man printe ut og henge på kjøleskapet...

Posted: 03/05-2010 19:14
by Sievert
Jeg ville tatt med gamle eksamensoppgaver med løsningsforslag, og skriveboken jeg bruker i matten samt. boka på selve eksamensdagen. Hender noen av oppgavene ligner på hverandre.

Men ellers er det bare å koble ut før eksamen. Se på TV eller gjøre noe annet morsomt. Uansett, lykke til på eksamen! :wink:

Ps: Husk å spise frokost samme dag! :lol:

Posted: 03/05-2010 22:53
by Tomatsaus
Ettersom matte krever full konsentrasjon er det smart å gjøre følgende i forbredelsene og på eksamen:

- Spise sunt
- Drikke mye vann
- Få nok søvn

Posted: 22/05-2010 08:54
by janjoar
Regne tidligere eksamensoppgaver tror jeg er en god ide.
Ta også en siste generalprøve der du later som at du tar eksamen mens du løser en tidligere eksamensoppgave innenfor eksamenstidsrommet, bare for å øve på situasjonen.

Posted: 25/05-2010 20:43
by simdude
+ kaffe =)