Page 1 of 1
Glemte noe på eksamen
Posted: 04/06-2005 12:15
by martingull
Hvis man glemmer å skrive hvilken kalkulator man brukte på eksamen, hva skjer da?
Jeg har bare en helt vanlig TI-83 Plus, altså ikkeno hokuspokus.
Den enste avanserte funksjonen jeg egentlig brukte var sin invers. Integrasjon ble gjort ved hjelp av nøtta.
Posted: 04/06-2005 15:22
by retard
Det blir neppe noe problem.
Posted: 04/06-2006 06:16
by Guest
Det blir neppe noe problem.
Håper det.
Syns vaktene kunne gjort oppmerksomme på dette.
Jeg leste all informasjonen før jeg begynte, men glemte også å skrive ned navnet på lommeregneren.
Sånn går det når man er stresset.

Posted: 04/06-2006 21:05
by kalleja
var like før jeg glemte det selv, av gammel vane leser jeg aldri det som står først, pleier bare å være det samme gamle mølet, men siden det var Eksamen tenkte jeg det var lurt å lese det før jeg stakk :p
Posted: 04/06-2006 21:17
by Guest
Det bør vel ikke ha så mye å si om man har glemt å skrive på hvilken kalkulator man har. De fleste operer vel enten med TEXAS eller Casio vil jeg tro. Dessuten kan ikke det faktum at man har glemt å skrive på hvilken kalkulator man bruker gjenspeile ens kompetanse i faget matematikk.
Posted: 04/06-2006 23:23
by Guest
huff skulle man gjøre det... Håper ikke det har noe betydning på karakteren

Posted: 05/06-2006 00:36
by Guest
Det har absolutt ingen betydning på karakteren.
Men skulle du f.eks. løst ei derivasjonsoppgave ved bare å skrive svaret, når det må mye avansert regning for å komme frem til det. Så kan de lure på om du har fusket.
Noen kalkulatorer har derivasjonsformler innebygd osv.
Skulle de være i tvil vil de sjekke kalkulatoren osv.
Posted: 05/06-2006 08:17
by Guest
Det burde vært et eget felt der man skal skrive inn navnet på/hvilken kalkulatormodell man anvender under eksamenen.
(På samme vis som det er felt for klasse, eksaminandnummer, kurs/linje, osv.)