har prøve snart
Posted: 30/03-2009 16:49
HAR JG GJORT DISSE OPPG. RIKTIG:
lasse skal lage frokostblanding.han bruker:
2kg havregryn til 8 kr pr kg, 250g hvetekli til 24 kr pr kg, 300g rosiner til 30 kr pr kg, 250g nøtter til 52 kr pr kg, 200g solsikkefrø til 35 kr pr kg.
hvor mye veier de? 3kg jg plussa sammen
hva koster en kg av blandingen? 51kr , jg gjorde slik: 250g hvetekli del på 1000 (fordi 1kg er 1000g) ganger 24kr.
trekk sammen 6(4a-3b)-4(a-5b)= 6*4a-3b-4*a+5b= 24a-4a-3b+5b= 20a-8b
lasse skal lage frokostblanding.han bruker:
2kg havregryn til 8 kr pr kg, 250g hvetekli til 24 kr pr kg, 300g rosiner til 30 kr pr kg, 250g nøtter til 52 kr pr kg, 200g solsikkefrø til 35 kr pr kg.
hvor mye veier de? 3kg jg plussa sammen
hva koster en kg av blandingen? 51kr , jg gjorde slik: 250g hvetekli del på 1000 (fordi 1kg er 1000g) ganger 24kr.
trekk sammen 6(4a-3b)-4(a-5b)= 6*4a-3b-4*a+5b= 24a-4a-3b+5b= 20a-8b