Page 1 of 1

hjelp til øvningsoppgave

Posted: 27/08-2007 15:24
by den kule matte kisen
oppgaven lyder som følgende.

Per skal lage gresk salat og vurderer om han skal kjøpe rødløk i bunter til kr 24,90 eller i løs vekt til 29,90 kr/kg. han finner at bunten veier 0,6 kg.
Sammenlikn prisene.


Jeggreier ikke for alt i verden og finne ut av dette. Trenger hjelp av noen smartinger her :D

takker på forhånd.

Posted: 27/08-2007 15:44
by daofeishi
Et kjøp er lønnsomt dersom du får "mye for pengene," dvs. flest mulig kilo salat per krone, eller færrest mulig kroner pr. kilo. I løs vekt koster salaten 29.90 kr/kg. Hvor mange kr/kg er bunten?

Posted: 27/08-2007 15:56
by den kule matte kisen
blir det slik at jeg må ta 24,90/0,6=41,5 ?