Side 1 av 1

Datalinje

Lagt inn: 23/03-2009 17:32
av Arbeider
Noen som er dataingeniør? Og vil gi informasjon om det er lurt med bachler eller master i data? Er det mest individuell arbeid i datalinjer?

Takk!

Lagt inn: 24/03-2009 22:12
av Justin Sane
sorry for at jeg sniker inn et spm her. lurer litt på om jeg skal søke på data eller produkt-utvikling. noen som kan fortelle litt om hvordan produkt-utvikling er?

Lagt inn: 24/03-2009 22:29
av volcom
Altså, når du søker produkt-utvikling i den forstand av dataroaming, er det naturlig å velge IKT linjen i en formell skole med inputkompetanse og AFV monitoring. Det kan være smart å tenke på gigabitsutvikling og da.

Lagt inn: 25/03-2009 01:13
av Shantel
Jeg er ikke data-ingeniør, men holder på med master i informatikk. Du vil jo alltid stille sterkere med en mastergrad, og det er jo også en enda større fordel når det er dårlige tider i arbeidsmarkedet. Men en bachelorgrad er ofte godt nok i forhold til mange jobber.

Når det gjelder arbeidsmåten på slike utdanninger, så varierer det en del mellom samarbeid og individuelt arbeid. På informatikk er det oftest slik at man ikke får lov å samarbeide med andre på obligatoriske oppgaver, og disse oppgavene må bestås for å kunne gå opp til eksamen. Jeg sitter med et inntrykk av at samarbeid er mer godtatt og vanlig på ingeniør enn på universitetet.