Eksamen R1 høst 2021
Lagt inn: 10/11-2021 15:25
Oppgaven som pdf:
Matteprat
https://www.matematikk.net/matteprat/
https://www.matematikk.net/matteprat/viewtopic.php?f=13&t=53557
Fikk det samme.Spitfire69 skrev: ↑10/11-2021 16:29 Var det 6lnx som var svaret på oppgave 2b? Jeg fikk iallfall det.
Hadde eksamen både i R1 og 1T til våren. Syns de var vanskelige og skjønte ingenting da. Men denne gangen følte jeg at det gikk bra. Gjorde alle oppgavene fra 2015 til 2019, som øving. Brukte hjelpemidler både i del 1 og 2, det begynte jeg med i sommer. Den siste uka har jeg latet som om jeg hadde eksamen, da brukte jeg eksamenene fra 2020 og vår 2021. Sliter fortsatt med sannsynlighet, vet aldri hva oppgaven spør om, eller hva jeg skal bruke for å komme frem til svaret. Der har jeg bare mimret hvordan Marius Nilsen og han fra YouTube har løst oppgaveneAleks855 skrev: ↑10/11-2021 16:32 Jøss. Hver gang det er R1 eksamen, så er det den vanskeligste som har vært.
Men spøk til side, så vil jeg ikke si årets var vanskeligere enn vanlig. Det er likevel kommentarer hvert semester som hevder at den eksamen de måtte ta var den verste. Og det er ikke uten grunn at det føles slik. Det er mer press når du avlegger eksamen, enn når du forbereder deg med tidligere sett.
Den beste måten å øve til eksamen på, er å ta eksamen. Det vil si, finn et gammelt eksamenssett, og løs det som om du satt på eksamen. Ingen hjelpemidler bortsett fra det som er tillatt, 3 timer på del 1, 2 timer på del 2, og se hvordan det går.
De som jobber på den måten har, i min erfaring, hatt lite å si om vanskelighetsgraden på den eksamen de måtte avlegge til slutt.
Var vel binomisk sannsynlighets modell på oppgaven om sannsynlighet på Del 2?Rips2000 skrev: ↑10/11-2021 17:30 Synes det var for liten tid på del 2 i forhold til oppgavemengde. Ellers var det mange oppgaver jeg ikke har sett siden 2014/2015 eksamen, men som ikke var veldig vanskelig etter min mening men veldig uforventet. Helt grei del 1, litt for mye arbeidsmengde på del 2 og litt vanskelig siste oppgave. Kan gå begge veier for min del! Hadde litt vanskeligheter med hypergeometrisk fordelingsmodell på geogebra på oppgave 2, del 2. flere som sleit med det eller bare meg? Endte opp med å gjøre den i cas
Håper det, ellers har jeg misforstått sannsynligvis helt..Saul Goodman skrev: ↑10/11-2021 17:54Var vel binomisk sannsynlighets modell på oppgaven om sannsynlighet på Del 2?Rips2000 skrev: ↑10/11-2021 17:30 Synes det var for liten tid på del 2 i forhold til oppgavemengde. Ellers var det mange oppgaver jeg ikke har sett siden 2014/2015 eksamen, men som ikke var veldig vanskelig etter min mening men veldig uforventet. Helt grei del 1, litt for mye arbeidsmengde på del 2 og litt vanskelig siste oppgave. Kan gå begge veier for min del! Hadde litt vanskeligheter med hypergeometrisk fordelingsmodell på geogebra på oppgave 2, del 2. flere som sleit med det eller bare meg? Endte opp med å gjøre den i cas
Er veldig sikker på at det er binomisk hahah! Ellers er du og jeg i samme båt.... helt ute av detTurtle212 skrev: ↑10/11-2021 18:03Håper det, ellers har jeg misforstått sannsynligvis helt..Saul Goodman skrev: ↑10/11-2021 17:54Var vel binomisk sannsynlighets modell på oppgaven om sannsynlighet på Del 2?Rips2000 skrev: ↑10/11-2021 17:30 Synes det var for liten tid på del 2 i forhold til oppgavemengde. Ellers var det mange oppgaver jeg ikke har sett siden 2014/2015 eksamen, men som ikke var veldig vanskelig etter min mening men veldig uforventet. Helt grei del 1, litt for mye arbeidsmengde på del 2 og litt vanskelig siste oppgave. Kan gå begge veier for min del! Hadde litt vanskeligheter med hypergeometrisk fordelingsmodell på geogebra på oppgave 2, del 2. flere som sleit med det eller bare meg? Endte opp med å gjøre den i cas
I oppgave b så står de i en ring. Det betyr at alle har to personer de skal holde hender med.