hei hei!! det var en sånn oppgave i eksamen i år. vi hadde en likning og så skulle vi finne opp en passende historie til den.
25x - 300 = 10x - 165
kan noen hjelpe meg med en historie??
Mattehistorie =(
Moderatorer: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa
her er histrorien:
simen og espen solgt kaker. simen solgt 25 stk og betalte 300 kr for utgiftskostnader. espen fikk inn like mye penger på å selge 10 kaker og hans kostnader var bare på 165 kr. hvor mye kostet kakene, når de hadde samme pris?
den beste jeg kunne finne på, men på en eksamen skal du ikke bruke så mye tid på å finne på kompliserte oppgaver.
simen og espen solgt kaker. simen solgt 25 stk og betalte 300 kr for utgiftskostnader. espen fikk inn like mye penger på å selge 10 kaker og hans kostnader var bare på 165 kr. hvor mye kostet kakene, når de hadde samme pris?
den beste jeg kunne finne på, men på en eksamen skal du ikke bruke så mye tid på å finne på kompliserte oppgaver.