Side 1 av 1

trenger hjelp og det nå!!!!!!!!!!

Lagt inn: 14/03-2005 20:20
av adamj_89
Anne kjøper druer i en butikk.
Prisen er 13,50 kr per kg.
Hvor mye kan Anne kjøpe for 10,50 kr.

Ligninger

Lagt inn: 14/03-2005 20:53
av Gjest
ganske enkelt, i grunn..
Du tar antall penger som hun har, delt på kilopris.
Med andre ord:
10,50 : 13,50