Side 1 av 1

En rask oppgave jeg er litt usikker på. Dette må inn imorgen

Lagt inn: 03/03-2005 21:28
av Max
Hei!

Her er oppgaven:

Kode: Velg alt

1 kg kjøttdeig koster 74,30 kr. Hvor mye skal en kunde betale for 0,657 kg? Skriv opp regnestykket. Skal vi gange eller dele
Jeg vet jeg må finne ut hvor mye det koster for 0,001 kg, men hvis jeg deler 1000 på 74,30 så får jeg dette til svar: 13,458950201884253028263795423957.

Tror neppe dette stemmer!

Please hjelp! Dette skal inn i morgen! :shock:

Lagt inn: 03/03-2005 22:12
av Gjest
HVIS DU SKULLE HA KJØPT EN HALV KILO = 0,5 KG VILLE DET HA KOSTET HALVPARTEN, ALTSÅ 74,30 * 0,5. SKAL DU HA 0,657 KG, HVA MÅ DU GJØRE DA? Tenk litt først, svaret kommer på neste linje

74,30 * 0,657 = :lol:

Lagt inn: 03/03-2005 23:25
av Eva
Du kan også dele 74.30 på 1000 og gange dette med 657:

(74.3/1000)*657= :lol:

Mvh Eva

Lagt inn: 07/03-2005 20:48
av Kubjelle
Du kan også dele 74.3 med 10000 og gange det med 6570 så dele det på 100 også gange det med 10 også gange det med 10 også gange det med 10 også dele det på 10..

Men hvorfor gjøre det vanskelig når du bare kan gange 74.3 med 0.657?

Max: lol
1000/74.3 ~ 13,45
Men får å finne prisen til 0.001kg(1gram!!!) så må du dele prisen på vekta.

74.3/1000 ~ 0.0743

Kapisj?