En REAL utfordring!
Lagt inn: 28/05-2007 16:15
Jeg klarte etter alt å lage en oppgave, men jeg trenger hjelp fra noen til å regne ut noen ting.
Jeg skal pusse opp rommet mitt. Jeg jobber 3 timer hver dag i en matbutikk og tjener 83,40kr/t. På søndag så er butikken låst.
Rommet mitt er på 3,5m*4m og har en takhøyde på 2,40m. Vinduets innvendige mål er 0,9m0,9m og det har en ramme på 10cm, mens døra er 2,09m0,9m.
Møbler jeg har på rommet:
Seng: 2m*0,9m
Skap: 1m*0,5m
Bord: diameter på 0,9m
Stoler til bordet: 4 stk, hver måler 37cm i bredden på stolryggen
Kommode: 1,2m*0,4m
Skrivepult: 1m*0,6m
Klikklaminat: 149kr/pk. Én pakke dekker 2,33m
Malingsspann på 3l koster 136kr, spann på 10l koster 329kr. Faren min har 15% avslag på maling.
1 l maling dekker ca 9m2.
Matbutikken jeg jobber i ligger 10km fra huset mitt. Og jeg tar bussen dit. Bussen går i ca. 60 km i timen hele veien fram og tilbake. Det koster 32 kr hver vei.
Tror du at du, eller noen andre, kunne hjelp meg med dette ? Jeg er på dataen hele dagen i dag, pga Muntlig i morra. Så hvis du kan hjelpe meg, PLEASE post svaret her. Håper på gode svar, selv om dette er FOR MYE forlangt.
F. Eks. (Jeg vil ha alt ved hjelp av LaTeX, så hvis noen kunne skrevet med det programmet så vil jeg være evig takknemlig)
1. Hvor mye han tjener dagen, uka. (Mnden og året tar jeg).
2. Arealet og omkreten og volumet av rommet. De tingene hans må være prioritert!
3. En oppgave til Klikklaminaet.
3. Det å kjøpe malingsspann, begge måtene, med 15% maling so har får fra faren.
4. Bussen.
5. Hvis du kunne bruke statistikker ol. prosentregning osv.
JEG ER ET BITTE BITTE LITE STØV, IFORHOLD TIL HAN/HUN SOM REGNER UT DETTE FOR MEG!!!!!!!!!!!!!!11EN WALLA!!
Jeg skal pusse opp rommet mitt. Jeg jobber 3 timer hver dag i en matbutikk og tjener 83,40kr/t. På søndag så er butikken låst.
Rommet mitt er på 3,5m*4m og har en takhøyde på 2,40m. Vinduets innvendige mål er 0,9m0,9m og det har en ramme på 10cm, mens døra er 2,09m0,9m.
Møbler jeg har på rommet:
Seng: 2m*0,9m
Skap: 1m*0,5m
Bord: diameter på 0,9m
Stoler til bordet: 4 stk, hver måler 37cm i bredden på stolryggen
Kommode: 1,2m*0,4m
Skrivepult: 1m*0,6m
Klikklaminat: 149kr/pk. Én pakke dekker 2,33m
Malingsspann på 3l koster 136kr, spann på 10l koster 329kr. Faren min har 15% avslag på maling.
1 l maling dekker ca 9m2.
Matbutikken jeg jobber i ligger 10km fra huset mitt. Og jeg tar bussen dit. Bussen går i ca. 60 km i timen hele veien fram og tilbake. Det koster 32 kr hver vei.
Tror du at du, eller noen andre, kunne hjelp meg med dette ? Jeg er på dataen hele dagen i dag, pga Muntlig i morra. Så hvis du kan hjelpe meg, PLEASE post svaret her. Håper på gode svar, selv om dette er FOR MYE forlangt.
F. Eks. (Jeg vil ha alt ved hjelp av LaTeX, så hvis noen kunne skrevet med det programmet så vil jeg være evig takknemlig)
1. Hvor mye han tjener dagen, uka. (Mnden og året tar jeg).
2. Arealet og omkreten og volumet av rommet. De tingene hans må være prioritert!
3. En oppgave til Klikklaminaet.
3. Det å kjøpe malingsspann, begge måtene, med 15% maling so har får fra faren.
4. Bussen.
5. Hvis du kunne bruke statistikker ol. prosentregning osv.
JEG ER ET BITTE BITTE LITE STØV, IFORHOLD TIL HAN/HUN SOM REGNER UT DETTE FOR MEG!!!!!!!!!!!!!!11EN WALLA!!