
Search found 3 matches
- 18/09-2003 19:06
- Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
- Topic: Likningsoppgave
- Replies: 6
- Views: 5272
- 17/09-2003 19:08
- Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
- Topic: Likningsoppgave
- Replies: 6
- Views: 5272
- 17/09-2003 18:27
- Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
- Topic: Likningsoppgave
- Replies: 6
- Views: 5272
Likningsoppgave
hei.
jeg skulle løse en oppgave med likninger .......:
"en kilo sukker koster 12,90 i butikken. I denne prisen er det medregnet 23% merverdiavgift."
hvor mye koster en kilo sukker uten merverdiavgift ?
jeg "prøvde " å løse denne ved å ta 12,90 gange 23 delt på 100 .. da fikk jeg: 2,96 rundet av ...
jeg skulle løse en oppgave med likninger .......:
"en kilo sukker koster 12,90 i butikken. I denne prisen er det medregnet 23% merverdiavgift."
hvor mye koster en kilo sukker uten merverdiavgift ?
jeg "prøvde " å løse denne ved å ta 12,90 gange 23 delt på 100 .. da fikk jeg: 2,96 rundet av ...